Historické kočárky

< 8/10 >

Jedinečná edukativní výstava.

„Nechte na vaše návštěvníky dýchnout úžasnou nostalgii a eleganci 45 uměleckých děl na kolečkách.“

Unikátní edukativní výstava „Historické kočárky“ je určena pro všechna nákupní a zábavní centra se zaměřením na rodiny s dětmi. Pánové na vystavených exponátech ocení zejména technické provedení, zručnost, důmyslnost a dovednost dřívějších výrobců, dámy jistě rozněžní pouhý pohled na tato umělecká díla a děti radostí zaplesají nad takovou spoustou „hraček a roztodivných vozítek“.

Naše kolekce 45 historických kočárků je součástí skvostné a s láskou hýčkané sbírky nejzajímavější exponátů od roku 1860 až do roku 1979. Kočárky jsou dobově a tematicky rozděleny do patnácti scenárií.

Stejně jako všechny věci kolem nás, tak i kočárky procházejí v běhu let svoji proměnou. Jejich podoba je otiskem doby, a proto jsou všechny autentické exponáty doprovázeny i dětskými dobovými fotografiemi a informacemi o stylu života, módě, hračkách, vývoji věcí a doplňků pro děti, výchově a hodnotách mezilidských vztahů, které se vázaly k příslušnému období, v němž se konkrétní kočárky používaly.

Mezi exponáty naleznete trakaře, hluboké, sportovní, loutkové kočárky, historické dvoj i trojkombinace, trojkolky, kočárky pro dvojčata a dokonce nechybí ani zimní kočárky v podobě saní či kočárky s lyžemi.

V případě zájmu o bližší informace nás neváhejte kontaktovat.

< 8/10 >