Geniální vynálezy Leonarda da Vinci: AERONAUTICA

< 7/10 >

Interaktivní výstava z dílny mistra Leonarda.

„Geniální vynálezy Leonarda da Vinci: AERONAUTICA“ je úžasná interaktivní výstava plná fascinujících vynálezů létajících strojů,kterou jsme poprvé uvedli v březnu 2015 - jedná se tak očerstvou novinku.

Leonardo,fascinovaný fenoménem létání, vytvořil podrobné studie letu ptáků a plány na sestrojení několika létajících strojů. Zabýval se nejen letem za pomoci mávání křídel, ale i plachtěním nebo letem za pomoci vrtule. Dnes jen nevěřícně můžeme přemýšlet nad tím, jak se mu kolem roku 1490 podařilo vymyslet předchůdce dnešních vrtulníků, rogal, padáků, paraglidů a dalších létajících strojů.

Většina našich exponátů pochází z tajného zápisníku Leonarda –Kodex Atlanticus, který je věnován především výzkumu létánía nesmírně nadčasových konstrukcí. Výstavu tvoří 13 velkých exponátů. 3 z nich jsou k zavěšení nad hlavy návštěvníků, dalších 10 stojících na zemi je plně interaktivních. Všechny jsou doplněny autentickými popisky na stylovém stojanu s ilustrací mistra Leonarda.

Pro výstavu máme připraveno i několik zajímavých doprovodných aktivit: Soutěž pro děti „Neznámý stroj“, Leonardova kreativní dílna, Šifrování s mistrem Leonardem, IQ centrum mistra Leonarda.

Pokud máte zájem o ní získat bližší informace, neváhejte kontaktovat. Těšíme se na spolupráci i s Vámi.

< 7/10 >