Giganti Doba ledová

< 5/10 >

Vydejte se s námi do minulosti staré 10tisíc let a poznejte tehdejší největší a nejzajímavější obyvatele naší planety

Prostřednictvím výstavy se s námi vydejte do minulosti staré 10tisíc let a poznejte tehdejší největší a nejzajímavější obyvatele naší planety. V plné kráse a velikosti se Vám představuje několik vyhynulých tvorů z doby ledové z různých koutů světa, jejichž modely byly vytvořeny v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky.

Výstava dává jedinečnou možnost podívat se na zvířata zblízka, uvědomit si jejich ohromující velikost a seznámit se nejenom s jejich pravou podobou, ale i způsobem jejich života.

Vědci se spojili s umělci a připravili unikátní expozici až 18 modelů zvířat z doby ledové v životní velikosti. Všechny modely vynikají reálným zpracováním, jsou zde zastoupeny druhy, které vyhynuly před 10 tisíci lety vlivem klimatických změn ale i ty, které vyhynuly před "pár staletími" rukou člověka. Kromě opravdových gigantů, jakými byl právě mamut, jednorožec elasmotérium nebo pták moa, zaujmou i šavlozubý tygr nebo jeskynní lev požírající mršinu.

Každý z modelů zvířat je zasazen do scenérie imitující tehdejší životní prostředí daného zvířete. Vstřícným gestem autorů výstavy je i možnost fotografování bez poplatku a omezení. Věříme, že stejně jako tisíce návštěvníků před Vámi budete i vy překvapeni tvory, které už na planetě nepotkáte.

Výstavu je možné doplnit o další doprovodné aktivity, jako jsou zamrzlé centrum – využití neobvyklých ploch k dekoraci ledu a rampouchů; archeologické naleziště – při stavbě centra objevena mamutí stezka; spotřebitelská velká ledová soutěž; dětské kino – promítání tematických snímků zaměřených na dobu ledovou, mamuta a pravěkou historii; tematický fotokoutek; organizované prohlídky pro mateřské a základní školy.

< 5/10 >